Fórum

Fórum

Datum: 08.06.2016

Vložil: Blažena Mašková

Titulek: kuřátka araukany nebo maransky

Dobrý den,kuřátka araukany nebo maransky zda máte a kolik stojí? jsme na trase Mýto --Kařízek,kdy by byl závoz? Děkuji za odpoěď.

Datum: 11.06.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: kuřátka araukany nebo maransky

Dobrý den,
kuřata Araukán nemáme. Z plemen jsme si nechali do chovu již jen Maransky a Bresse. Napište mi prosím do mailu, až pojedeme za maminkou do Kařízku, ozvu se.

Datum: 05.05.2016

Vložil: Monika

Titulek: indický běžec

Dobrý den,,nedávno jsme si pořídili indické běžce,,už nám nesou vajíčka,,jen stále namáme odvahu je jíst,,,nějak nás odpuzuje to že jedí slimáky,,,jsou opravdu tyto vejce vhodná na pečení??

Datum: 10.05.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: indický běžec

Dobrý den,

ano, vejce Indických běžců jsou vhodná na pečení, protože jsou tučnější a například bábovka je vláčnější. Vejce IB se běžně používají na přípravu pokrmů, my je jíme i normálně na míchačku. V zahraničí existují restaurace, které jsou vyhlášené svými specialitami, pečivem a zmrzlinou, vyrobenými z vajec Indických běžců. Slepice také sežere kdejaký hmyz a žížalu a jejich vejce jsou zdravá a chutná.

Datum: 12.04.2016

Vložil: Milena

Titulek: topná deska

Dobrý den, je topná deska vhodná pro kuřata hned po vyndání z líhně, ,? v případě že ano jak vysoko asi nastavit... V odchovně máme cca 23stupňů,,. Díky

Datum: 18.04.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: topná deska

Dobrý den,

používám jenom topné desky. Kuřata vyndaná z líhně se pod deskou zklidní, jako kdyby byla pod kvočnou. Výška desky záleží na velikosti kuřat. Pokud si nejste jistá s nastavením výšky, tak je lepší na jedné straně dát desku nízko a na druhé straně vysunout nožičky víc a pak se podívat kde si kuřata lehla, kolik místa mají nad hlavou a desku srovnat, aby se kuřata cítila příjemně.

Datum: 27.03.2016

Vložil: Ladislav holly

Titulek: Bresse

Dobrý den doviezol som z vlaňajšej výstavy vo francuzku kohúta aj sliepky biele bresse od predsedu spolku bresse de france naliahol som a chcel by som vymeniť nepribuzneho kohúta mám k vašim bressami 100percent nepribuzneho kohúta mali by ste záujem ? Mail stefkaholla@zoznam.sk tel00421 904 535395 ozvite sa

Datum: 27.06.2015

Vložil: honza

Titulek: líhnutí a odchov kachen

Dobrý den četl jsem líhnutí a odchov kuřat je tam vše co je potřeba vědět,ale moje otázka je jak je to u kachen? Teplota vlhkost atak... Mohu poprosit alespoň o stručný popis? A je to stejné u všech druhů kachen? Děkuji

Datum: 01.07.2015

Vložil: Eva

Titulek: Re: líhnutí a odchov kachen

Dobrý den. Máme pouze Indické běžce a s jinými kachnami nemám žádné zkušenosti. IB (Indické běžce) inkubuji stejnou teplotou jako kuřata. Indický běžci se líhnou cca 26-28 dnů, takže je potřeba dát je do líhně o týden dříve, aby se vylíhli ve stejném termínu s kuřaty. Poslední týden před klubáním můžete vejce 2x týdně namočit ve vlažné vodě, aby se zvlhčila skořápka více než u kuřat. Lepší je ale líhnout kachny a hrabavou vzlášť.

Datum: 23.05.2015

Vložil: jaroslava

Titulek: Jak poznám u vejce ze je to slepicka

Prosím o radu jak poznám ze na vejci ze se mi vylíhne slepička, dekuji

<< 401 | 402 | 403 | 404 | 405 >>

Přidat nový příspěvek