Fórum

Fórum

Datum: 11.06.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: kuřátka araukany nebo maransky

Dobrý den,
kuřata Araukán nemáme. Z plemen jsme si nechali do chovu již jen Maransky a Bresse. Napište mi prosím do mailu, až pojedeme za maminkou do Kařízku, ozvu se.

Datum: 05.05.2016

Vložil: Monika

Titulek: indický běžec

Dobrý den,,nedávno jsme si pořídili indické běžce,,už nám nesou vajíčka,,jen stále namáme odvahu je jíst,,,nějak nás odpuzuje to že jedí slimáky,,,jsou opravdu tyto vejce vhodná na pečení??

Datum: 10.05.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: indický běžec

Dobrý den,

ano, vejce Indických běžců jsou vhodná na pečení, protože jsou tučnější a například bábovka je vláčnější. Vejce IB se běžně používají na přípravu pokrmů, my je jíme i normálně na míchačku. V zahraničí existují restaurace, které jsou vyhlášené svými specialitami, pečivem a zmrzlinou, vyrobenými z vajec Indických běžců. Slepice také sežere kdejaký hmyz a žížalu a jejich vejce jsou zdravá a chutná.

Datum: 12.04.2016

Vložil: Milena

Titulek: topná deska

Dobrý den, je topná deska vhodná pro kuřata hned po vyndání z líhně, ,? v případě že ano jak vysoko asi nastavit... V odchovně máme cca 23stupňů,,. Díky

Datum: 18.04.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: topná deska

Dobrý den,

používám jenom topné desky. Kuřata vyndaná z líhně se pod deskou zklidní, jako kdyby byla pod kvočnou. Výška desky záleží na velikosti kuřat. Pokud si nejste jistá s nastavením výšky, tak je lepší na jedné straně dát desku nízko a na druhé straně vysunout nožičky víc a pak se podívat kde si kuřata lehla, kolik místa mají nad hlavou a desku srovnat, aby se kuřata cítila příjemně.

Datum: 27.03.2016

Vložil: Ladislav holly

Titulek: Bresse

Dobrý den doviezol som z vlaňajšej výstavy vo francuzku kohúta aj sliepky biele bresse od predsedu spolku bresse de france naliahol som a chcel by som vymeniť nepribuzneho kohúta mám k vašim bressami 100percent nepribuzneho kohúta mali by ste záujem ? Mail stefkaholla@zoznam.sk tel00421 904 535395 ozvite sa

Datum: 27.06.2015

Vložil: honza

Titulek: líhnutí a odchov kachen

Dobrý den četl jsem líhnutí a odchov kuřat je tam vše co je potřeba vědět,ale moje otázka je jak je to u kachen? Teplota vlhkost atak... Mohu poprosit alespoň o stručný popis? A je to stejné u všech druhů kachen? Děkuji

Datum: 01.07.2015

Vložil: Eva

Titulek: Re: líhnutí a odchov kachen

Dobrý den. Máme pouze Indické běžce a s jinými kachnami nemám žádné zkušenosti. IB (Indické běžce) inkubuji stejnou teplotou jako kuřata. Indický běžci se líhnou cca 26-28 dnů, takže je potřeba dát je do líhně o týden dříve, aby se vylíhli ve stejném termínu s kuřaty. Poslední týden před klubáním můžete vejce 2x týdně namočit ve vlažné vodě, aby se zvlhčila skořápka více než u kuřat. Lepší je ale líhnout kachny a hrabavou vzlášť.

Datum: 23.05.2015

Vložil: jaroslava

Titulek: Jak poznám u vejce ze je to slepicka

Prosím o radu jak poznám ze na vejci ze se mi vylíhne slepička, dekuji

Datum: 01.06.2015

Vložil: Eva

Titulek: Re: Jak poznám u vejce ze je to slepicka

Dobrý den, podle vejce nelze poznat zda se vylíhne slepička nebo kohoutek. Sice existují rady, že ze špičatého vejce bude kohoutek, ale tvar vejce je dán tlakem ve vejcovodu a ne tím, že by v něm byl kohoutek nebo slepička.

<< 400 | 401 | 402 | 403 | 404

Přidat nový příspěvek