Fórum

Fórum

Datum: 24.01.2017

Vložil: Schusterová Marie

Titulek: zapáchající vejce

Dobrý den, prosím o radu, máme od loňska hnědé slepice i černé a teď se nám stalo, že čerstvě snesená vejce zapáchají jako stuchlé seno, zkrátka "smrdí" a hlavně, když se uvaří nebo tepelně zpracuje. Zjistili jsme, že ty hnědé, koupené od jednoho prodejce jsou takto postižené, tak jsme je všechny zabili. Ty černé snáší bílá vejce a jsou v pořádku. prosím o radu, proč se tak stalo? Nikdy jsme takové problémy neměli. Krmíme vařené brambory, těstoviny, pšenici i šrot z ječmene. Děkuji za odpověď. MS

Datum: 08.04.2017

Vložil: Eva

Titulek: Re: zapáchající vejce

Dobrý den, s největší pravděpodobností měly slepice nějaké bakteriální onemocnění.

Datum: 04.11.2016

Vložil: Anna Kýhosová

Titulek: kokrhající slepice

Dobrý den, nejsem žádná chovatelka, jen jsem si pořídila před časem slepičky i s kohoutem pro radost a na vajíčka. U jedné slepičky se mi stalo že už třetí rok vyseděla kuřata snáší vejce ale začala kokrhat. Kdybych to neviděla na vlastní oči nevěřila bych. Mám na to i svědka, je to možné? Děkuji

Datum: 23.11.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: kokrhající slepice

Dobrý den,

ano, i to se stává, možnou příčinou může být nerovnováha hladin hormonů, např. pokles estrogenu u starších slepic.

Datum: 18.06.2016

Vložil: Karel

Titulek: Nemohu najít ceny

Dobrý den ,Vy ste prodejce a druhá strana zajišťuje odběr ,kde ale mohu najít to nejdůležitější a to jsou ceny ?

Datum: 22.06.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: Nemohu najít ceny

Dobrý den,
u podestýlky je cena stanovena a pokud máte na mysli drůbež nebo králíky, tak tam se cena mění podle stáří a délky krmení a nejde stanovit pevně, proto zde není uvedena. Dříve jsem ceny uváděla, ale v mnoha případech se mi stalo, že kupující si chtěl za tu cenu zvířata vyzvednout za 14 dnů, za dva měsíce, na podzim, .... Cenu nyní sděluji na dotaz a platí na dobu jednoho týdne. Píšete, že cena je nejdůležitější, ale u čistokrevných plemen by měla chovatele zajímat kvalita zvířat a pak teprve cena. Z dlouhodobého hlediska Vám přinese více radosti kvalitní zvíře než nákupní cena.
S pozdravem
Pavlová Eva

Datum: 08.06.2016

Vložil: Blažena Mašková

Titulek: kuřátka araukany nebo maransky

Dobrý den,kuřátka araukany nebo maransky zda máte a kolik stojí? jsme na trase Mýto --Kařízek,kdy by byl závoz? Děkuji za odpoěď.

Datum: 11.06.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: kuřátka araukany nebo maransky

Dobrý den,
kuřata Araukán nemáme. Z plemen jsme si nechali do chovu již jen Maransky a Bresse. Napište mi prosím do mailu, až pojedeme za maminkou do Kařízku, ozvu se.

Datum: 05.05.2016

Vložil: Monika

Titulek: indický běžec

Dobrý den,,nedávno jsme si pořídili indické běžce,,už nám nesou vajíčka,,jen stále namáme odvahu je jíst,,,nějak nás odpuzuje to že jedí slimáky,,,jsou opravdu tyto vejce vhodná na pečení??

Datum: 10.05.2016

Vložil: Eva

Titulek: Re: indický běžec

Dobrý den,

ano, vejce Indických běžců jsou vhodná na pečení, protože jsou tučnější a například bábovka je vláčnější. Vejce IB se běžně používají na přípravu pokrmů, my je jíme i normálně na míchačku. V zahraničí existují restaurace, které jsou vyhlášené svými specialitami, pečivem a zmrzlinou, vyrobenými z vajec Indických běžců. Slepice také sežere kdejaký hmyz a žížalu a jejich vejce jsou zdravá a chutná.

<< 402 | 403 | 404 | 405 | 406 >>

Přidat nový příspěvek